Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Węglokoks przejmie cztery kopalnie od Kompanii Węglowej

Gospodarka

Przedwstępną warunkową umowę sprzedaży tzw. kopalń rybnickich podpisała już Kompania Węglowa ze spółką Węglokoks Rybnicki Okręg wydobywczy. Jest to jeden z elementów programu naprawczego dla górnictwa i początek tworzenia tzw. Nowej Kompanii Węglowej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706193,1178051-Weglokoks-ma-przejac-od-KW-cztery-kopalnie.html

Udostępnij

Strajk w JSW: już 130 mln zł strat

Gospodarka akcja górnicy jsw protest strajk straty

Strajk górników w Jastrzębskiej Spółce Węglowej trwa trzynastą dobę i kosztował spółkę 130 mln zł w stosunku do planu. Ubytek w sprzedaży węgla sięgnął ok. 445 tys. ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/utracone-w-wyniku-strajku-przychody-jsw-wobec-planu-to-130-mln-zl/8xxnk

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/utracone-w-wyniku-strajku-przychody-jsw-wobec-planu-to-130-mln-zl/8xxnk