Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Streaming: zyski dla wytwórni, nie dla muzyków

Nauka i Technologie

Choć streaming muzyki zyskuje na popularności, zyski z tego kanału dystrubucji w niewielkiej tylko części trafiają do muzyków. Komentując niedawną rezygnację piosenkarki Taylor Swift, która wycofała swoje utwory z platformy streamingowej, szef Spotify stwierdził, że ten model dystrybucji zapewnia zyski, jednak zbyt dużą ich część pobierają wytwórnie muzyczne.

Potwierdzają to wyniki badań. Jak wynika z danych, przytaczanych przez Music Business Worldwide, ponad 45 proc. zysków trafia do wytwórni muzycznych. Zaledwie 6,5 proc. dochodów ze streamingu trafia do muzyków, których twórczość jest udostępniana na platformach streamingowych takich, jak Spotify, Deezer czy WiMP.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pcworld.pl/news/400862/Wytwornie.zarabiaja.na.streamingu.lepiej.niz.artysci.Ale.az.tyle.html

Udostępnij

Telewizory Samsunga mogą podsłuchiwać użytkowników

Nauka i Technologie Internet Inwigilacja Komendy głosowe Rozpoznawanie głosu Rozpoznawanie mowy Samsung Smart TV Telewizory Voice recognition

Voice Recognition to jedna z funkcji telewizorów Samsunga. W przypadku modeli Smart TV odpowiada ona za przetwarzanie komend głosowych. Dziennikarze serwisu Ubergizmo postanowili przeanalizować związaną z tą usługa politykę prywatności, którą producent sprzętu umieścił na swojej stronie.

Wynika z niej, że telewizory koreańskiego producenta mogą podsłuchiwać użytkowników: „Samsung może zbierać i twoje urządzenie może rejestrować komendy głosowe i towarzyszący im tekst, abyśmy mogli dostarczyć Ci funkcję Voice Recognition i ją oceniać oraz udoskonalać. Proszę mieć świadomość, że jeśli wypowiadane słowa zawierają personalne lub wrażliwe informacje, to znajdą się one wśród zarejestrowanych danych, które transmitowane są na zewnątrz za pomocą Voice Recognition.”

Jako rozwiązanie dla osób, które nie zgadzają się z taką sytuacją, Samsung polecił odłączenie telewizorów od Sieci lub wyłącznie funkcji Voice Recognition.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.frazpc.pl/aktualnosci/927957,polityka-prywatnosci-smart-tv-samsunga-pozwala-na-podsluchiwanie.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.frazpc.pl/aktualnosci/927957,polityka-prywatnosci-smart-tv-samsunga-pozwala-na-podsluchiwanie.html