Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Streaming: zyski dla wytwórni, nie dla muzyków

Nauka i Technologie

Choć streaming muzyki zyskuje na popularności, zyski z tego kanału dystrubucji w niewielkiej tylko części trafiają do muzyków. Komentując niedawną rezygnację piosenkarki Taylor Swift, która wycofała swoje utwory z platformy streamingowej, szef Spotify stwierdził, że ten model dystrybucji zapewnia zyski, jednak zbyt dużą ich część pobierają wytwórnie muzyczne.

Potwierdzają to wyniki badań. Jak wynika z danych, przytaczanych przez Music Business Worldwide, ponad 45 proc. zysków trafia do wytwórni muzycznych. Zaledwie 6,5 proc. dochodów ze streamingu trafia do muzyków, których twórczość jest udostępniana na platformach streamingowych takich, jak Spotify, Deezer czy WiMP.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pcworld.pl/news/400862/Wytwornie.zarabiaja.na.streamingu.lepiej.niz.artysci.Ale.az.tyle.html

Udostępnij

Telewizory Samsunga mogą podsłuchiwać użytkowników

Nauka i Technologie Internet Inwigilacja Komendy głosowe Rozpoznawanie głosu Rozpoznawanie mowy Samsung Smart TV Telewizory Voice recognition

Voice Recognition to jedna z funkcji telewizorów Samsunga. W przypadku modeli Smart TV odpowiada ona za przetwarzanie komend głosowych. Dziennikarze serwisu Ubergizmo postanowili przeanalizować związaną z tą usługa politykę prywatności, którą producent sprzętu umieścił na swojej stronie.

Wynika z niej, że telewizory koreańskiego producenta mogą podsłuchiwać użytkowników: „Samsung może zbierać i twoje urządzenie może rejestrować komendy głosowe i towarzyszący im tekst, abyśmy mogli dostarczyć Ci funkcję Voice Recognition i ją oceniać oraz udoskonalać. Proszę mieć świadomość, że jeśli wypowiadane słowa zawierają personalne lub wrażliwe informacje, to znajdą się one wśród zarejestrowanych danych, które transmitowane są na zewnątrz za pomocą Voice Recognition.”

Jako rozwiązanie dla osób, które nie zgadzają się z taką sytuacją, Samsung polecił odłączenie telewizorów od Sieci lub wyłącznie funkcji Voice Recognition.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.frazpc.pl/aktualnosci/927957,polityka-prywatnosci-smart-tv-samsunga-pozwala-na-podsluchiwanie.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.frazpc.pl/aktualnosci/927957,polityka-prywatnosci-smart-tv-samsunga-pozwala-na-podsluchiwanie.html