Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Telewizory Samsunga mogą podsłuchiwać użytkowników

Nauka i Technologie

Voice Recognition to jedna z funkcji telewizorów Samsunga. W przypadku modeli Smart TV odpowiada ona za przetwarzanie komend głosowych. Dziennikarze serwisu Ubergizmo postanowili przeanalizować związaną z tą usługa politykę prywatności, którą producent sprzętu umieścił na swojej stronie.

Wynika z niej, że telewizory koreańskiego producenta mogą podsłuchiwać użytkowników: „Samsung może zbierać i twoje urządzenie może rejestrować komendy głosowe i towarzyszący im tekst, abyśmy mogli dostarczyć Ci funkcję Voice Recognition i ją oceniać oraz udoskonalać. Proszę mieć świadomość, że jeśli wypowiadane słowa zawierają personalne lub wrażliwe informacje, to znajdą się one wśród zarejestrowanych danych, które transmitowane są na zewnątrz za pomocą Voice Recognition.”

Jako rozwiązanie dla osób, które nie zgadzają się z taką sytuacją, Samsung polecił odłączenie telewizorów od Sieci lub wyłącznie funkcji Voice Recognition.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.frazpc.pl/aktualnosci/927957,polityka-prywatnosci-smart-tv-samsunga-pozwala-na-podsluchiwanie.html

Udostępnij

Naukowcy potwierdzili: pszczoły giną przez pestycydy

Nauka i Technologie CCD Colony Collapse Disorder Owady pestycydy pszczoły rolnictwo Trzmiele Wymieranie pszczół Zapylanie

Zespół masowego ginięcia pszczoły miodnej (CCD, Colony Collapse Disorder) to zjawisko, którego przyczyny nie były do tej pory jednoznacznie określone. Wśród potencjalnych przyczyn wymieniano m.in. pestycydy, jednak brakowało dowodów, potwierdzających tę hipotezę.

Potwierdzenie, że to pestycydy odpowiadają za CCD, znaleźli badacze ze szkockich uniwersytetów St Andrews i Dundee. Ich zdaniem winne są pestycydy z grupy eonikotynoidów, które nawet w małej dawce uszkadzają układ nerwowy trzmieli i pszczół.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/21892/jest-potwierdzenie---to-pestycydy-zabijaja-pszczoly

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/21892/jest-potwierdzenie---to-pestycydy-zabijaja-pszczoly