Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Katarczycy zmienią wieloletnią tradycję

Sport

Od długiego czasu kolarskie mistrzostwa świata rozgrywane były we wrześniu, a tradycją stało się, że ich zwycięzca startuje po raz pierwszy w Giro di Lombardia (jednym z najważniejszych wyścigów) w tęczowej koszulce. Nie ma jednak takiej tradycji, której nie byłyby w stanie zmienić pieniądze katarskich szejków.

W 2016 roku kolarskie mistrzostwa świata będą rozgrywane właśnie w Katarze. Z powodu panujących w tym kraju upałów, impreza zostanie przesunięta na październik. Prawdopodobnie też cała trasa wyścigu będzie płaska, a jedynym urozmaiceniem będą odcinki miejski, w tym fragment po kostce brukowej. Jedyną przeciwnością dla kolarzy będzie prawdopodobnie wiatr.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/kolarstwo/kolarstwo-szosowe,katar-zmienia-tradycje,artykul,540807,1,974.html

Udostępnij

Bramkarze przesądzili o wyniku Puchar Afryki!

Sport Boubacar Barry ghana piłka nożna Puchar Narodów Afryki Wybrzeże Kości Słoniowej

Przez 90 minut czasu podstawowego i 30 minut dogrywki finał Pucharu Narodów Afryki, pomiędzy Ghaną i Wybrzeżem Kości Słoniowej był nudnym widowiskiem. Emocje przyszły dopiero w rzutach karnych. Po dwóch seriach Ghana prowadziła 2:0, by w następnych dwóch kolejkach nie wykorzystać swoich szans i pozwalając Wybrzeżu Kości Słoniowej na wyrównanie. Przez kolejne serie żaden z zawodników nie popełnił błędu. W 11 kolejce do piłki podeszli bramkarze obu drużyn. Najpierw Boubacar Barry (WKS) obronił strzał Brimaha Razaka, a kilkanaście sekund później wykorzystał swój rzut karny, dając drużynie Wybrzeża Kości Słoniowej złote medale.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/puchar-narodow-afryki/szalone-rzuty-karne-w-finale-slonie-wygrawaja-puchar-narodow-afryki/7cl7w

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/puchar-narodow-afryki/szalone-rzuty-karne-w-finale-slonie-wygrawaja-puchar-narodow-afryki/7cl7w