Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosyjskie bazy wojskowe na Cyprze

Polityka

Jak poinformował cypryjski prezydent, Nikos Anastasiadis Cypr zaoferował Rosji możliwość rozmieszczenia na swoim terytorium baz lotniczych i baz marynarki. Anastasiadis zaznaczył, że chodzi o taką sama współpracę, jaką oferują np. Niemcom czy Francuzom. Prezydent podkreślił też, że Cypr i Rosję zawsze łączyły dobre stosunki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/media-na-cyprze-beda-rosyjskie-bazy-wojskowe/5vx4d

Udostępnij

Słowacja: nieważne referendum w sprawie rodziny

Polityka adopcja małżeństwa homoseksualne próg ważności referendum rodzina słowacja

Sobotnie referendum, zainicjowane przez ruch sprzeciwiający się małżeństwom homoseksualnym i adopcji przez nie dzieci jest nieważne. Według danych centralnej komisji referendalnej głosowało jedynie 21,4 proc. uprawnionych. Oznacza to, że nie został przekroczony próg ważności, który wynosi 50 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/slowacja-frekwencja-w-referendum-na-temat-rodziny-znacznie-nizsza-od-wymaganej/gjqxt

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/slowacja-frekwencja-w-referendum-na-temat-rodziny-znacznie-nizsza-od-wymaganej/gjqxt