Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Słowacja: nieważne referendum w sprawie rodziny

Polityka

Sobotnie referendum, zainicjowane przez ruch sprzeciwiający się małżeństwom homoseksualnym i adopcji przez nie dzieci jest nieważne. Według danych centralnej komisji referendalnej głosowało jedynie 21,4 proc. uprawnionych. Oznacza to, że nie został przekroczony próg ważności, który wynosi 50 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/slowacja-frekwencja-w-referendum-na-temat-rodziny-znacznie-nizsza-od-wymaganej/gjqxt

Udostępnij

Niemcy: będzie spotkanie. Rosja: albo będzie, albo nie

Polityka angela merkel Francois Hollande mińsk Petro Poroszenko spotkanie ukraina władimir putin

Spotkanie Angeli Merkel, Francoisa Hollande, Władimira Putina i Petra Poroszenki odbędzie się w najbliższą środę, poinformował dziś po południu rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert. Spotkanie odbędzie się, pod warunkiem, że do środy strony zdołają uzgodnić stanowiska w kluczowych kwestiach, oznajmił Władimir Putin.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18783177/telekonferencja-z-putinem-przyniosla-efekt-w-srode-spotkanie-wielkiej-czworki-w-minsku

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18783177/telekonferencja-z-putinem-przyniosla-efekt-w-srode-spotkanie-wielkiej-czworki-w-minsku