Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kamil Stoch drugi w Titisee-Neustadt, Kruczek podał skład na mistrzostwa świata

Sport

Po pierwszej serii niedzielnego konkursu w Titisee-Neustadt Kamil Stoch był 9., jednak w drugiej części zawodów po świetnym skoku na 137,5 metra awansował na drugie miejsce. Wygrał Norweg Anders Fannemel. Po pierwszej serii prowadził z dużą przewagą Niemiec Severin Freund, jednak został zdyskwalifikowany ze względu zbyt długi narty. Piotr Żyła był 18, Klemens Murańka 21, Aleksander Zniszczoł 29 a Dawid Kubacki 31.

Po zawodach Łukasz Kruczek podał kadrę na MŚ w Falun. Polskę w skokach reprezentować będą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Dawid Kubacki i Klemens Murańka.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/sporty-zimowe/skoki-narciarskie,ps-w-skokach-stoch-drugi-w-titisee-zwyciestwo-fannemela,artykul,540761,1,300.html

Udostępnij

Janowicz walczy o historyczne zwycięstwo

Sport atp jerzy janowicz montpellier Richard Gasquet tenis

Jerzy Janowicz zagra w Montpellier o pierwsze w karierze zwycięstwo turniejowe. Polak miał już dwie takie szanse, jednak żadnej nie wykorzystał. Tym razem jego rywalem w finale będzie Francuz Richard Gasquet, który zwyciężał już w Montpellier w 2006 i 2013. Obaj zawodnicy spotkali się na korcie już cztery razy, Janowicz wygrał tylko raz. Finał zostanie rozegrany w niedzielę, nie rozpocznie się wcześniej niż o 14.45.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/tenis/atp-w-montpellier-trzecia-szansa-jerzego-janowicza-na-tytul/n7d6d

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/tenis/atp-w-montpellier-trzecia-szansa-jerzego-janowicza-na-tytul/n7d6d