Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polscy naukowcy pracują nad produkcją prądu z fotosyntezy

Nauka i Technologie

Metodę wykorzystania prądu, produkowanego przez rośliny w procesie fotosyntezy opracowali polscy naukowcy pod kierunkiem dr inż. Magdaleny Góreckiej ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Aby można było wykorzystać to w praktyce, konieczne jest skonstruowanie przezroczystej elektrody, zdolnej do odprowadzania produkowanego przez roślinę prądu bez uszkadzania chloroplastów. „Mamy już pomysł na skonstruowanie elektrody z wykorzystaniem nanotechnologii, jednak na razie nie mogę zdradzać zbyt wielu szczegółów” – przyznała dr Górecka.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.pb.pl/3994763,67357,prawdziwie-zielony-prad-wprost-z-rosliny

Udostępnij

Amerykański niszczyciel z działem elektromagnetycznym

Nauka i Technologie Broń kinetyczna Działo elektromagnetyczne Energia kinetyczna JHSV marynarka wojenna Militaria okręty Railgun us navy USS Zumwalt

Amerykańska marynarka rozpoczęła przygotowania do montażu działa elektromagnetycznego na niszczycielu klasy Zumwalt. Działo ma trafić na trzeci z serii okrętów, a wstępne prace mają odpowiedzieć na pytanie, czy montaż tej broni na tym typie okrętu jest w ogóle możliwy.

Działo elektromagnetyczne zamiast ładunku prochowego wykorzystuje elektryczność, dzięki której wystrzeliwany jest pocisk pozbawiony głowicy bojowej, który niszczy cel bezpośrednim trafieniem dzięki bardzo dużej energii kinetycznej.

Poza niszczycielem klasy Zumwalt, nowa broń ma w celach testowych trafić w przyszłym roku na pokład szybkiego okrętu transportowego JHSV-3.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_pierwsze-dzialo-elektromagnetyczne-trafi-na-niszczyciel-zumwalt

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_pierwsze-dzialo-elektromagnetyczne-trafi-na-niszczyciel-zumwalt