Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

W Polsce nia me schronów na wypadek wojny

Polska

Według raportu, do którego dotarli dziennikarze pisma „Gazeta Polska Codziennie”, obrona cywilna w kraju jest w fatalnym stanie. Z dokumentu „Ocena przygotowań w zakresie Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w Polsce w 2013 r.” wynika, że w razie zagrożenia zaledwie 1,37 proc. Polaków znajdzie miejsce w schronach, a w ukryciu 1,49 proc. Reszta, czyli 97,14 proc., będzie zmuszona liczyć tylko na siebie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/492658/W-razie-wojny-97-z-nas-bedzie-musialo-liczyc-na-siebie/

Udostępnij

Sejm zaostrzył przepisy ruchu drogowego

Polska przekroczenie prędkości przepisy ruch drogowy Sejm zaostrzenie kar

W piątek Sejm przyjął nowelizację Kodeksu karnego oraz Prawa o ruchu drogowym. Nowe przepisy głoszą m.in., że kierowca przekraczający prędkość 0 50km/h w terenie zabudowanym, straci prawo jazdy na 3 miesiące. Ta sama kara grozi kierowcy za przewożenie zbyt dużej liczby osób.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1371651,Zaostrzone-przepisy-ruchu-drogowego-Latwiej-bedzie-stracic-prawo-jazdy

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1371651,Zaostrzone-przepisy-ruchu-drogowego-Latwiej-bedzie-stracic-prawo-jazdy