Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

W Polsce nia me schronów na wypadek wojny

Polska

Według raportu, do którego dotarli dziennikarze pisma „Gazeta Polska Codziennie”, obrona cywilna w kraju jest w fatalnym stanie. Z dokumentu „Ocena przygotowań w zakresie Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w Polsce w 2013 r.” wynika, że w razie zagrożenia zaledwie 1,37 proc. Polaków znajdzie miejsce w schronach, a w ukryciu 1,49 proc. Reszta, czyli 97,14 proc., będzie zmuszona liczyć tylko na siebie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/492658/W-razie-wojny-97-z-nas-bedzie-musialo-liczyc-na-siebie/

Udostępnij

Sejm zaostrzył przepisy ruchu drogowego

Polska przekroczenie prędkości przepisy ruch drogowy Sejm zaostrzenie kar

W piątek Sejm przyjął nowelizację Kodeksu karnego oraz Prawa o ruchu drogowym. Nowe przepisy głoszą m.in., że kierowca przekraczający prędkość 0 50km/h w terenie zabudowanym, straci prawo jazdy na 3 miesiące. Ta sama kara grozi kierowcy za przewożenie zbyt dużej liczby osób.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1371651,Zaostrzone-przepisy-ruchu-drogowego-Latwiej-bedzie-stracic-prawo-jazdy

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1371651,Zaostrzone-przepisy-ruchu-drogowego-Latwiej-bedzie-stracic-prawo-jazdy