Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rozwój rolnictwa osłabił zęby naszych przodków

Nauka i Technologie

Wady zgryzu nie występowały u prehistorycznych zbieraczy i myśliwych. Ślady problemów z zębami pojawiły się dopiero wśród społeczności pierwszych rolników. Do takich wniosków doszli badacze, analizujący żuchwy szkieletów, pochodzących z terenów, uznawanych za kolebkę rolnictwa – z Lewantu, Anatolii i Europy – i mających od 28 do 6 tys. lat.

Analiza budowy żuchwy wskazuje, że wraz z rolnictwem zmieniła się dieta, w której pojawiło się więcej miękkich produktów. Zmniejszało to potrzebę długotrwałego żucia i z pokolenia na pokolenie prowadziło do zmniejszenia szczęk, co przy zachowaniu rozmiaru zębów spowodowało pojawienie się wad zgryzu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.mp.pl/kurier/115072

Udostępnij

Smartfon z Linuksem – rusza sprzedaż Ubuntu Phone

Nauka i Technologie komunikacja linux smartfony Systemy operacyjne Telefony Ubuntu Ubuntu Phone Łączność

Hiszpańska firm BQ rozpocznie w najbliższym tygodniu sprzedaż telefonu, działającego pod kontrolą Ubuntu, jednej z dystrybucji Linuksa. Smartfon bazuje na modelu Aquaris e4.5 i jest wyposażony w 4-rdzeniowy układ MediaTek, taktowany zegarem 1,3 GHz, układ graficzny Mali 400, 1 GB pamięci RAM i 8 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Producent nie potwierdził zapowiadanych wcześniej funkcji, jak możliwość korzystania ze smartfonu – po podłączeniu monitora i klawiatury – jak z komputera. Ubuntu Phone ma być początkowo dostępny w sprzedaży internetowej w cenie 170 euro.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dobreprogramy.pl/Szczesliwcy-z-Europy-juz-za-tydzien-kupia-pierwszy-smartfon-z-Ubuntu,News,60869.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dobreprogramy.pl/Szczesliwcy-z-Europy-juz-za-tydzien-kupia-pierwszy-smartfon-z-Ubuntu,News,60869.html