Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Smartfon z Linuksem – rusza sprzedaż Ubuntu Phone

Nauka i Technologie

Hiszpańska firm BQ rozpocznie w najbliższym tygodniu sprzedaż telefonu, działającego pod kontrolą Ubuntu, jednej z dystrybucji Linuksa. Smartfon bazuje na modelu Aquaris e4.5 i jest wyposażony w 4-rdzeniowy układ MediaTek, taktowany zegarem 1,3 GHz, układ graficzny Mali 400, 1 GB pamięci RAM i 8 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Producent nie potwierdził zapowiadanych wcześniej funkcji, jak możliwość korzystania ze smartfonu – po podłączeniu monitora i klawiatury – jak z komputera. Ubuntu Phone ma być początkowo dostępny w sprzedaży internetowej w cenie 170 euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.dobreprogramy.pl/Szczesliwcy-z-Europy-juz-za-tydzien-kupia-pierwszy-smartfon-z-Ubuntu,News,60869.html

Udostępnij

Nowa funkcja YouTube’a – film z opcją wyboru kamery

Nauka i Technologie filmy Google Internet Kamery koncert Madilyn Bailey Multi-angle Perspektywa streaming Wideo Wybór kamery YouTube

Serwis YouTube zaczął testować nową usługę. Funkcja o nazwie multi-angle polega ona na udostępnieniu filmu z możliwością wyboru przez widza jednej z kilku kamer. Materiał wideo jest zarejestrowany za pomocą czterech kamer, a użytkownik może się między nimi swobodnie przełączać za pomocą przycisków, widocznych przy prawej krawędzi ekranu.

W czasie oglądania filmu obraz z każdego ze źródeł przetwarzany jest w tym samym czasie, dzięki czemu przełączanie pomiędzy kamerami nie powoduje przeskoków ani przerw w odtwarzaniu. Pierwszym, testowym filmem udostępnionym w taki sposób jest fragment koncertu Madilyn Bailey.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.purepc.pl/internet/youtube_materialy_wideo_z_perspektywy_kilku_kamer

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.purepc.pl/internet/youtube_materialy_wideo_z_perspektywy_kilku_kamer