Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Smartfon z Linuksem – rusza sprzedaż Ubuntu Phone

Nauka i Technologie

Hiszpańska firm BQ rozpocznie w najbliższym tygodniu sprzedaż telefonu, działającego pod kontrolą Ubuntu, jednej z dystrybucji Linuksa. Smartfon bazuje na modelu Aquaris e4.5 i jest wyposażony w 4-rdzeniowy układ MediaTek, taktowany zegarem 1,3 GHz, układ graficzny Mali 400, 1 GB pamięci RAM i 8 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Producent nie potwierdził zapowiadanych wcześniej funkcji, jak możliwość korzystania ze smartfonu – po podłączeniu monitora i klawiatury – jak z komputera. Ubuntu Phone ma być początkowo dostępny w sprzedaży internetowej w cenie 170 euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.dobreprogramy.pl/Szczesliwcy-z-Europy-juz-za-tydzien-kupia-pierwszy-smartfon-z-Ubuntu,News,60869.html

Udostępnij

Nowa funkcja YouTube’a – film z opcją wyboru kamery

Nauka i Technologie filmy Google Internet Kamery koncert Madilyn Bailey Multi-angle Perspektywa streaming Wideo Wybór kamery YouTube

Serwis YouTube zaczął testować nową usługę. Funkcja o nazwie multi-angle polega ona na udostępnieniu filmu z możliwością wyboru przez widza jednej z kilku kamer. Materiał wideo jest zarejestrowany za pomocą czterech kamer, a użytkownik może się między nimi swobodnie przełączać za pomocą przycisków, widocznych przy prawej krawędzi ekranu.

W czasie oglądania filmu obraz z każdego ze źródeł przetwarzany jest w tym samym czasie, dzięki czemu przełączanie pomiędzy kamerami nie powoduje przeskoków ani przerw w odtwarzaniu. Pierwszym, testowym filmem udostępnionym w taki sposób jest fragment koncertu Madilyn Bailey.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.purepc.pl/internet/youtube_materialy_wideo_z_perspektywy_kilku_kamer

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.purepc.pl/internet/youtube_materialy_wideo_z_perspektywy_kilku_kamer