Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nie będzie wyższej kwoty wolnej od podatku

Finanse

Projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych został odrzucony. Autorzy projektu, posłowie Twojego Ruchu, proponowali podwyższenie tej kwoty, gdyż, jak zaznaczali, obecne 3092 zł to ponad dwukrotnie mniej niż dwunastokrotność minimum egzystencji w jednoosobowym gospodarstwie pracowniczym. Za odrzuceniem głosowało 232 posłów, przeciwko 200, a 3 wstrzymało się od głosu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/artykuly/851989,nie-bedzie-wyzszej-kwoty-wolnej-od-podatku-sejm-odrzucil-projekt.html

Udostępnij

Szef UOKiK - banki nie potrafią dostosowywać się do zmian

Finanse banki kredyty walutowe ministerstwo finansow monitoring samoregulacja uokik

Według Adama Jassera polski sektor finansowy nie potrafi się samoregulować. Na dowód tej tezy przytoczył ostatnią sprawę kredytów we frankach i pożyczek pozabankowych. W związku z tym UOKiK razem z ministerstwem finansów poinformowali, że będą monitorować banki pod kątem obsługi kredytów walutowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/851801,rzad-i-uokik-pomoga-frankowiczom-staly-monitoring-bankow-pod-katem-obslugi-kredytow-walutowych.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/851801,rzad-i-uokik-pomoga-frankowiczom-staly-monitoring-bankow-pod-katem-obslugi-kredytow-walutowych.html