Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nowa funkcja YouTube’a – film z opcją wyboru kamery

Nauka i Technologie

Serwis YouTube zaczął testować nową usługę. Funkcja o nazwie multi-angle polega ona na udostępnieniu filmu z możliwością wyboru przez widza jednej z kilku kamer. Materiał wideo jest zarejestrowany za pomocą czterech kamer, a użytkownik może się między nimi swobodnie przełączać za pomocą przycisków, widocznych przy prawej krawędzi ekranu.

W czasie oglądania filmu obraz z każdego ze źródeł przetwarzany jest w tym samym czasie, dzięki czemu przełączanie pomiędzy kamerami nie powoduje przeskoków ani przerw w odtwarzaniu. Pierwszym, testowym filmem udostępnionym w taki sposób jest fragment koncertu Madilyn Bailey.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.purepc.pl/internet/youtube_materialy_wideo_z_perspektywy_kilku_kamer

Udostępnij

Polska mapa najlepsza na świecie wg „Journal of Maps”

Nauka i Technologie AGH Geografia góry historia Kartografia konkurs Mapa Tatr Mapy polska Tatry UJ Zlodowacenie

W międzynarodowym konkursie na najlepszą mapę, zorganizowanym przez czasopismo „Journal of Maps”, pierwszą nagrodę zdobyła mapa przygotowana przez zespół z UJ i AGH.Mapa przedstawia topografię Tatr w czasie ostatniego zlodowacenia 20 tys. lat temu i została wykonana w technice 3D z wykorzystaniem cyfrowych modeli terenu.

O tym, co odróżnia ją od innych map opowiada jeden jej twórców, dr Piotr Kłapyta: „Jest to mapa nietypowa, jeśli chodzi o treść, bo pokazuje ślady przeszłych procesów geologicznych i geomorfologicznych. Część elementów przedstawionych na niej już nie istnieje. Turysta chodząc z tą mapą po górach dowie się m.in., że w miejscu, w którym stoi, był kiedyś lodowiec.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Mapa-Tatr-najlepsza-wedlug-Journal-of-Maps,wid,17237316,wiadomosc.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Mapa-Tatr-najlepsza-wedlug-Journal-of-Maps,wid,17237316,wiadomosc.html