Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Punkty rabatowe przyznane przez banki są opodatkowane

Finanse

Podatek wynoszący 19 proc. musi zapłacić każdy, kto dostanie od banku bonus w postaci punktów rabatowych do sklepu, nawet wtedy, kiedy z rabatu nie skorzysta, pisze dziennik „Rzeczpospolita”. Urzędy skarbowe żądają podatku od klientów banków, bo ich zdaniem tak stanowią przepisy o programach cash-backi, które obowiązują od nowego roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/podatki/artykuly/482083,fiskus-podatek-rabatow-znizek-banku.html

Udostępnij

Grecja rozpoczęła rozmowy z MFW

Finanse grecja międzynarodowy fundusz walutowy Unia Europejska zadłużenie zaległe zadłużenie

Jak poinformował szef greckiego resortu finansów Janis Warufakis, Grecja rozpoczęła rozmowy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Premier Grecji Aleksis Tsipras ma się spotkać w Brukseli z szefami Rady i Komisji Europejskiej. Greckie władze chcą renegocjować warunki spłaty długu, jeśli jego umorzenie będzie niemożliwe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/ue/grecja-zaczela-rozmowy-z-mfw-w-s-dlugu/v2v4l

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/ue/grecja-zaczela-rozmowy-z-mfw-w-s-dlugu/v2v4l