Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nowy budżet NASA: pieniądze na załogowe misje kosmiczne

Nauka i Technologie

Biały Dom przedstawił propozycję budżetu NASA na rok 2016. Po latach ograniczania wydatków amerykańska agencja kosmiczna może liczyć na coraz większe pieniądze, a NASA dostała niemal wszystko, o co poprosiła.

Priorytetem są komercyjne loty załogowe, które mają rozpocząć się w 2017 roku i będą korzystać ze statków Dragon – 2 i CST-100. Dodatkowe środki przyznano także na rozwój technologii, związanych z eksploracją. Budżet zakłada także rozpoczęcie prac nad nową, bezzałogową misją, której celem będzie lodowy księżyc Jowisza – Europa.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.kosmonauta.net/2015/02/propozycja-budzetu-nasa-na-rok-fiskalny-2016/

Udostępnij

Podskórne chipy identyfikacyjne w szwedzkiej firmie

Nauka i Technologie Chip Epicenter Identyfikacja Karta zbliżeniowa Komunikacja radiowa Near Field Communication NFC Płatności zbliżeniowe RFID szwecja Transhumanizm

Szwedzka firma Epicenter zaoferowała chętnym pracownikom możliwość wszczepienia pod skórę chipów, wykorzystujących technologię NFC. Wszczepienie chipu jest dobrowolne, a umieszczane pod skórą dłoni urządzenie wielkości kilku milimetrów działa podobnie, jak moduł NFC w telefonie lub chip w karcie zbliżeniowej.

Chip pełni rolę elektronicznego klucza, karty dostępu i identyfikatora. Dzięki niemu pracownicy firmy mogą – zbliżając dłoń do czytnika – otwierać drzwi, logować się do komputerów czy np. uruchamiać drukowanie. W niedalekiej przyszłości chipy mają umożliwić dokonywanie płatności.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18728060/pracownikom-wszczepiono-czipy-otwieraja-drzwi-bez-kluczy-maja-zaskakujace-mozliwosci

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18728060/pracownikom-wszczepiono-czipy-otwieraja-drzwi-bez-kluczy-maja-zaskakujace-mozliwosci