Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Chińscy internauci muszą podawać dane osobowe

Polityka

Chiny wprowadziły przepisy nakazujące internautom rejestrowanie się swoimi prawdziwymi danymi i zabraniające publikowania materiałów krytykujących ustrój. Przepisy dotyczą wszystkich miejsc w sieci, które umożliwiają publiczne wyrażanie poglądów. Dostawców usług internetowych państwo zobowiązało do potwierdzania tożsamości użytkowników.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Chin-zaostrzyly-kontrole-nad-internetem,wid,17233075,wiadomosc.html?ticaid=114485

Udostępnij

Rosyjski sąd nakazał eksmisję konsulatu RP

Polityka konsulat polski konwencja wiedeńska ministerstwo spraw zagranicznych MSZ rosja sąd

Sąd w Petersburgu nakazał polskiemu konsulatowi opuścić budynek i zapłacić za jego najem 74 mln rubli, czyli 1,12 mln dolarów. Roszczenia władz Petersburga, które sąd uznał,  obejmują trzy lata. Polskie MSZ odpowiedziało, że placówka dyplomatyczna, zgodnie z konwencją wiedeńską, nie może być stroną postępowania sądowego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,17351880,Rosja__Sad_w_Petersburgu_nakazal_eksmisje_konsulatu.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,17351880,Rosja__Sad_w_Petersburgu_nakazal_eksmisje_konsulatu.html