Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosyjski sąd nakazał eksmisję konsulatu RP

Polityka

Sąd w Petersburgu nakazał polskiemu konsulatowi opuścić budynek i zapłacić za jego najem 74 mln rubli, czyli 1,12 mln dolarów. Roszczenia władz Petersburga, które sąd uznał,  obejmują trzy lata. Polskie MSZ odpowiedziało, że placówka dyplomatyczna, zgodnie z konwencją wiedeńską, nie może być stroną postępowania sądowego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,17351880,Rosja__Sad_w_Petersburgu_nakazal_eksmisje_konsulatu.html

Udostępnij

Rosja chce od Niemiec 3 bln euro reparacji wojennych

Polityka II wojna światowa Niemcy reparacje wojenne rosja

Specjaliści z Dumy Państwowej pracują nad raportem dotyczącym szkód wyrządzonych przez napaść hitlerowskich wojsk na Związek Radziecki. Jak wyliczył deputowany Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Michaił Diegtiariow, w ramach reparacji wojennych Rosji należą się od Niemiec 3 biliony euro.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-zazada-od-Niemiec-reparacji-wojennych,wid,17229762,wiadomosc.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-zazada-od-Niemiec-reparacji-wojennych,wid,17229762,wiadomosc.html