Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Napad z nożem na francuskich żołnierzy

Europa

W centrum Nicei na południowym wschodzie kraju przy centrum kultury żydowskiej nożownik zaatakował trzech francuskich żołnierzy. Dwóch z nich zostało ciężko rannych. Napastnik od razu został zatrzymany. Po zamachach w Paryżu w pobliżu żydowskich instytucji francuska policja wprowadziła  dodatkowe środki bezpieczeństwa.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/491977/Zolnierze-pilnujacy-zydowskiego-centrum-we-Francji-zaatakowani/

Udostępnij

Z piłą spalinową do Donalda Tuska

Europa ewakuacja parlament europejski

Belgijskie służby zatrzymały 32-letniego Słowaka, w którego samochodzie znaleziono broń i piłę spalinową. Mężczyzna powiedział policjantom, że chciał się spotkać z „prezydentem Europy”. W pobliżu budynków Parlamentu Europejskiego policja zlokalizowała samochód, w którym, jak się obawiano, mógł znajdować się ładunek wybuchowy. Ewakuowano trzy budynki administracyjne Parlamentu Europejskiego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1367890,Trzy-budynki-Parlamentu-Europejskiego-ewakuowane-Zatrzymany-Slowak

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1367890,Trzy-budynki-Parlamentu-Europejskiego-ewakuowane-Zatrzymany-Slowak