Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Raspberry Pi 2 B – minikomputer za 35 dol. z Windows 10

Nauka i Technologie

Rozpoczęła się sprzedaż Raspberry Pi 2 B. To najnowsza wersja miniaturowej platformy komputerowej. Urządzenie jest wyposażone w układ SoC BCM2836 zawierający czterordzeniowy procesor ARMv7 Cortex A7, taktowany zegarem 900 MHz, 1 GB RAM-u, 4 porty USB, HDMI, gniazdo Ethernet, złącza GPIO oraz port microUSB 2.0 służący do zasilania.

W porównaniu z poprzednią wersją nowy model oferuje wzrost wydajności o 1,5 do 6 razy, zachowując przy tym wsteczną kompatybilność z powstałymi wcześniej akcesoriami. Sprzęt został wyceniony na 35 dolarów i – dzięki współpracy producentów z Microsoftem – będzie można uruchomić na nim Windowsa 10 lub inny, wybrany przez użytkownika system operacyjny.

Różne wersje Raspberry Pi znajdują zastosowanie w profesjonalnej i hobbystycznej elektronice, służąc m.in. do sterowania różnymi urządzeniami, czy np. jako domowe odtwarzacze multimedialne.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/raspberry-pi-2-juz-w-sprzedazy/

Udostępnij

Do samochodów BMW można było włamać się przez Internet

Nauka i Technologie ADAC bezpieczeństwo BMW BMW Group ConnectedDrive Cyberprzestępczość GSM hakerzy Internet komputery Mini motoryzacja Rolls Royce samochody SIM Włamania do samochodów

Samochody BMW Group (BMW, Mini, Rolls Royce), które zostały wyposażone w moduł ConnectedDrive, były przez wiele miesięcy podatne na włamania, przeprowadzane przez cyberprzestępców za pośrednictwem Internetu.

ConnectedDrive to moduł, odpowiedzialny za łączność samochodu z Internetem. Za komunikację odpowiada karta SIM, a połączenie za pomocą sieci GSM z serwerami w centrali BMW nie było szyfrowane. Dzięki temu badacze z ADAC byli w stanie podsłuchać komunikaty, wysyłane przez samochód i centralę i wyodrębnić różne komendy, w tym m.in. odpowiedzialne za otwarcie zamkniętego samochodu.

Luka w zabezpieczeniach BMW była znana od ponad pół roku, jednak zespół z ADAC nie publikował informacji na jej temat, dając BMW Group czas na reakcję i usunięcie zagrożenia. Według BMW zostało ono usunięte zdalnie, bez angażowania właścicieli pojazdów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/2-2-miliony-samochodow-bmw-mozna-bylo-otworzyc-zdalnie-przez-internet/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/2-2-miliony-samochodow-bmw-mozna-bylo-otworzyc-zdalnie-przez-internet/