Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wychowankowie domów dziecka nie mają pracy

Polska

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że duża część wychowanków domów dziecka czy rodzin zastępczych nie może znaleźć pracy. Wielu z nich, zamiast się usamodzielnić, wraca do pieczy zastępczej. Młodzi mają problem ze znalezieniem pracy i mieszkania, a także z utrzymaniem się. Świadczenie finansowe, które otrzymują jedynie wychowankowie mieszkający samodzielnie i kontynuujący naukę po 18. roku życia, wynosi 500 zł.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/850918,nik-o-usamodzielnianiu-dzieci-z-domow-dziecka.html

Udostępnij

GUS: rekordowy spadek liczby szkół i nauczycieli

Polska GUS nauczyciele przedszkola rekord szkoły zatrudnienie

W minionym roku szkolnym 2013/2014 liczba oddziałów spadła o 5916, a szkół o 1259 w porównaniu do roku poprzedniego i co za tym idzie, zatrudnionych było o 8145 nauczycieli mniej. Wzrosła za to liczba przedszkoli o 4460 placówek.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/850119,rekordowy-spadek-liczby-szkol-coraz-wiecej-nauczycieli-traci-prace.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/850119,rekordowy-spadek-liczby-szkol-coraz-wiecej-nauczycieli-traci-prace.html