Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Do samochodów BMW można było włamać się przez Internet

Nauka i Technologie

Samochody BMW Group (BMW, Mini, Rolls Royce), które zostały wyposażone w moduł ConnectedDrive, były przez wiele miesięcy podatne na włamania, przeprowadzane przez cyberprzestępców za pośrednictwem Internetu.

ConnectedDrive to moduł, odpowiedzialny za łączność samochodu z Internetem. Za komunikację odpowiada karta SIM, a połączenie za pomocą sieci GSM z serwerami w centrali BMW nie było szyfrowane. Dzięki temu badacze z ADAC byli w stanie podsłuchać komunikaty, wysyłane przez samochód i centralę i wyodrębnić różne komendy, w tym m.in. odpowiedzialne za otwarcie zamkniętego samochodu.

Luka w zabezpieczeniach BMW była znana od ponad pół roku, jednak zespół z ADAC nie publikował informacji na jej temat, dając BMW Group czas na reakcję i usunięcie zagrożenia. Według BMW zostało ono usunięte zdalnie, bez angażowania właścicieli pojazdów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/2-2-miliony-samochodow-bmw-mozna-bylo-otworzyc-zdalnie-przez-internet/

Udostępnij

Mózg po odstawieniu nikotyny pracuje mniej wydajnie

Nauka i Technologie Dym Dym papierosowy mózg Nałóg neurologia Nikotyna Palenie pamięć papierosy Praca mózgu Smród Szkodliwość

U osób uzależnionych od nikotyny odstawienie papierosów powoduje gwałtowny spadek przepływu krwi w mózgu. Różnica przepływu krwi i poboru tlenu sięga 17 proc., co w ciągu kilku godzin od wypalenia ostatniego papierosa powoduje stan porównywalny z demencją. Osłabiona aktywność mózgu jest dla palacza bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem. Tłumaczy to trudności w skutecznym zerwaniu z nałogiem.

U początkujących palaczy nikotyna początkowo wspomaga pracę mózgu, jednak efekt ten szybko ustaje w wyniku przyzwyczajenia do niej organizmu. W późniejszym okresie działanie nikotyny porównywane jest do długotrwałego stosowania leków antydepresyjnych, które z czasem nie poprawiają samopoczucia, ale ich odstawienie powoduje spadek nastroju.

Nie wiadomo, jak długo po odstawieniu papierosów mózg powraca do stanu wyjściowego. Skomentował to współautor badania, prof. Albert Gjedde: „Wyniki naszego badania sugerują, że dobrym pomysłem byłoby stopniowe rzucanie palenia – pozwoliłoby to na uniknięcie najgorszych objawów odstawiennych.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=199101&data=&status=biezace&_CheckSum=280899375

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=199101&data=&status=biezace&_CheckSum=280899375