Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bank Centralny Rosji: nie ma zagrożenia bankructwem

Finanse

Szefowa Banku Centralnego Elwira Nabiullina powiedziała w telewizji państwowej, że Rosji nie grozi bankructwo. Tłumaczyła, że wewnętrzny dług jest niski, a większość obywateli oszczędza w rublach. Sytuacja gospodarcza ma, jej zdaniem, zacząć wracać do normy na początku roku 2016.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bank-centralny-rosji-nie-grozi-nam-bankructwo/sbqnz

Udostępnij

Pomoc dla firm dotkniętych rosyjskim embargiem

Finanse Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych rosyjskie embargo

Od dziś wchodzi w życie nowelizacja ustawy dotycząca pomocy firmom poszkodowanym przez rosyjskie embargo. W latach 2015-2016 z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przedsiębiorcy otrzymają w sumie 500 mln zł, co ma pomóc im w ochronie miejsc pracy. O uzyskanie tego wsparcia będą mogły ubiegać się firmy, które odnotowały spadek przychodów min. 15 proc. w trzech miesiącach po 6 sierpnia 2014 r. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1367045,Firmy-poszkodowane-przez-rosyjskie-embargo-dostana-500-ml-zl-pomocy-Nowe-przepisy-juz-obowiazuja

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1367045,Firmy-poszkodowane-przez-rosyjskie-embargo-dostana-500-ml-zl-pomocy-Nowe-przepisy-juz-obowiazuja