Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kopacz z Szefczoviczem o Unii Energetycznej w Warszawie

Polityka

Rozmowy premier Ewy Kopacz z wiceszefem KE ds. Unii Energetycznej Maroszem Szefczoviczem odbędą się dzisiaj w Warszawie. Komisja Europejska przygotowuje Plan Działań ws. Unii Energetycznej, która jest jednym z kluczowych priorytetów Komisji. Plan ma być opublikowany 25 lutego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1367420,Unia-Energetyczna-Konsultacje-Komisji-Europejskiej-w-Warszawie

Udostępnij

Coraz więcej rosyjskich samolotów nad Bałtykiem

Polityka bałtyk rosja rosyjskie samoloty

Jak poinformował sekretarz generalny NATO Jend Stoltenberg, w ubiegłym roku samoloty sojuszu przechwyciły nad Bałtykiem cztery raz więcej rosyjskich maszyn niż w roku 2013. Rosyjskie samoloty, jeszcze przed kryzysem na linii Moskwa – Kijów, często latały nad Bałtykiem bez podawania planu lotu i bez włączonych transponderów, zatem nie było możliwości zidentyfikowania ich. Piloci nie odpowiadali na próby nawiązania łączności radiowej. NATO odnotowało tez przypadki wysyłania samolotów rozpoznawczych zgłoszonych jako transportowce.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,17342274,Szef_NATO__Wiecej_rosyjskich_samolotow_nad_Baltykiem.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,17342274,Szef_NATO__Wiecej_rosyjskich_samolotow_nad_Baltykiem.html