Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Syria: 7 ofiar po wybuchu bomby w autobusie

Świat

Co najmniej 7 ludzi, głównie libańskich pielgrzymów zginęło w wybuchu bomby w autobusie w pobliżu starego miasta w Damaszku. 20 osób zostało rannych. Prawdopodobnie eksplozję wywołał zamachowiec samobójca.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,17343296,Syria__Wybuch_bomby_w_autobusie_w_Damaszku_zabil_7.html

Udostępnij

Jordania chce wymiany jeńców z IS

Świat dżihad jordania państwo islamskie zakłądnicy

Władze Jordanii zapewniają, że są gotowe zrobić wszystko, by ocalić życie swojego pilota Muatha al-Kasaesbeha, który jest w rękach dżihadystów z IS. Dzień po egzekucji japońskiego dziennikarza Kenjiego Goto rzecznik jordańskiego rządu Mohammad al-Momani powiedział, że nadal chcą przekazać dżihadystom iracką terrorystkę Sajidę al-Riszawi w zamian za uwolnienie Muatha al-Kasaesbeha.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/jordanski-pilot-porwany-wladze-oferuja-wymiane,511112.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/jordanski-pilot-porwany-wladze-oferuja-wymiane,511112.html