Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zwycięstwo, dyskwalifikacja i siódme miejsce Stocha w Willingen

Sport

Z mieszanymi uczuciami Kamil Stoch będzie wspominał tegoroczne konkursy w Willingen. W piątkowych zawodach okazał się najlepszy w konkursie indywiadualnym. W sobotnim konkursie drużynowym w pierwszej serii zaprezentował się nieźle, jednak sędziowie dopatrzyli się, że jego kombinezon jest za luźny, przez co cała polska drużyna została zdyskwalifikowana. W niedzielnym konkursie Stoch zajął siódme miejsce, a wygrał Niemiec Severin Freund.

Niedzielne skoki Piotr Żyła zakończył na 14 pozycji, Jan Ziobro na 25, a Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot odpadli po pierwszej serii. Z kolei w piątek Aleksander Zniszczoł był 15, Piotr Żyła 23, a Klemens Murańka  30.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/sporty-zimowe/skoki-narciarskie,kamil-stoch-zajal-siodme-miejsce-w-konkursie-ps-w-willingen,artykul,538759,1,300.html

Udostępnij

Polacy trzecim zespołem MŚ w piłce ręcznej!

Sport hiszpania Michał Szyba micheal biegler mistrzostwa świata w piłce ręcznej piłka ręczna polska

„Hitchcock mógłby się uczyć od polskich szczypiornistów” – mówili komentujący mecz Maciej Iwański i Piotr Dębowski. Do przerwy Polacy remisowali z Hiszpanami 13:13, jednak w drugiej połowie gracze z półwyspu Iberyjskiego zdołali odskoczyć na kilka trafień i Polacy do ostatniej chwili musieli gonić wynik.

Na dwie sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry Michał Szyba, uznany potem najlepszym zawodnikiem meczu, dał Polakom remis, przez konieczne było rozegranie dogrywki. W dodatkowych minutach obie drużyny były bardzo zmęczone, jednak lepszą skuteczność zachowali biało-czerwoni. Na dwie sekundy przed końcem, przy wyniku 29:28 dla Polski, Hiszpanie wykonywali rzut wolny, ale nie przebili się przez mur Polaków i to podopieczni Michaela Bieglera mogli rozpocząć świętowanie brązowego medalu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18682724/jestescie-wielcy-polacy-w-dogrywce-wyszarpali-brazowy-medal

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18682724/jestescie-wielcy-polacy-w-dogrywce-wyszarpali-brazowy-medal