Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polacy trzecim zespołem MŚ w piłce ręcznej!

Sport

„Hitchcock mógłby się uczyć od polskich szczypiornistów” – mówili komentujący mecz Maciej Iwański i Piotr Dębowski. Do przerwy Polacy remisowali z Hiszpanami 13:13, jednak w drugiej połowie gracze z półwyspu Iberyjskiego zdołali odskoczyć na kilka trafień i Polacy do ostatniej chwili musieli gonić wynik.

Na dwie sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry Michał Szyba, uznany potem najlepszym zawodnikiem meczu, dał Polakom remis, przez konieczne było rozegranie dogrywki. W dodatkowych minutach obie drużyny były bardzo zmęczone, jednak lepszą skuteczność zachowali biało-czerwoni. Na dwie sekundy przed końcem, przy wyniku 29:28 dla Polski, Hiszpanie wykonywali rzut wolny, ale nie przebili się przez mur Polaków i to podopieczni Michaela Bieglera mogli rozpocząć świętowanie brązowego medalu.