Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kurs franka spadł poniżej 4 zł – najniżej od 15 stycznia

Finanse

czyli od tzw. „czarnego czwartku”, kiedy kurs franka wyniósł powyżej 5zł. Od ostatniego poniedziałku frank potaniał już o 28 groszy. Koniec tego tygodnia przyniósł również spadki notowań innych walut. Euro kosztowało 4,19zł, a dolar 3,70zł.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/1701/Artykul/1366190,Frank-ponizej-4-zl-Kurs-najnizszy-od-czarnego-czwartku

Udostępnij

Nowe stawki opłat za śmieci

Finanse nowelizacja ustawy śmieciowej odpady segregowanie śmieci

Od niedzieli obowiązywać będą nowe, maksymalne stawki opłat za śmieci. Miesięcznie za odpady komunalne zapłacimy maksymalnie 25 zł od osoby lub 70 zł od gospodarstwa domowego. Odpady niesegregowane będą nas kosztować maksymalnie dwa razy więcej niż te posegregowane. Nowe stawki to efekt nowelizacji ustawy śmieciowej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/od-niedzieli-nowe-stawki-oplat-za-smieci,2085632,4141

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/od-niedzieli-nowe-stawki-oplat-za-smieci,2085632,4141