Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Piłka ręczna: Dziś Polacy zagrają o medal

Sport

Już dziś Polacy zagrają ostatni mecz na Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej w Katarze. Rywalem biało-czerwonych w walce o trzecie miejsce będą wciąż jeszcze aktualni mistrzowie świata – Hiszpanie. – Teraz pragnę tylko medalu dla naszej drużyny – zapowiedział Michael Biegler, selekcjoner Polaków.

Transmisja meczu od 14.00 w TVP2 i sport.tvp.pl. W finale (rozegranym o 17.15) zmierzą się Francuzi i reprezentacja Kataru.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18677280/ostatnia-misja-polakow-pokonac-mistrzow-swiata

Udostępnij

Serena Williams triumfuje w Melbourne

Sport australian open maria szarapowa serena williams wielki szlem

W dwóch setach zakończył się finał tenisowego Australian Open. Amerykanka Serena Williams pokonała Rosjankę Marię Szarapową 6:3, 7:6 (7-5). Dla młodszej z sióstr Williams to już szósta w karierze wygrana w australijskim turnieju.

Przed meczem statystyki wskazywały na Serenę Williams – w 19 meczach z Szarapową Rosjanka wygrała tylko dwa, a ostatnio w 2004 roku. W sobotnim meczu Williams już w pierwszym gemie przełamała serwis rywalki, co poskutkowało jej przewagą, która ułatwiła jej zadanie. W drugim secie obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe i musiało dojść do tie-breaka, w którym lepsza okazała się Amerykanka.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/tenis/1,103960,17339614,Australian_Open__Sereny_Williams_najlepsza_po_raz.html#MT

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/tenis/1,103960,17339614,Australian_Open__Sereny_Williams_najlepsza_po_raz.html#MT