Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Marcin Wasilewski pokonał bramkarza Manchesteru United

Sport

Obrońca Marcin Wasilewski strzelił bramkę dla Leicester City w meczu z Manchesterem United na Old Trafford. Trafienie polskiego zawodnika nie uchroniło jego drużyny od porażki. Zanim w 80 minucie piłkę z siatki wyjmował David De Gea, trzy razy miał to już za sobą bramkarz Leicester.

Polscy kibice prawie 23 lata czekali na bramkę polskiego zawodnika w angielskiej Premier League. Przed golem Wasilewskiego, ostatnią bramką zdobytą przez reprezentanta biało-czerwonych było trafienie Roberta Warzychy w barwach Evertonu. Co ciekawe, Warzycha także strzelił gola Manchesterowi United na Old Trafford.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,marcin-wasilewski-strzelil-gola-manchesterowi-united,artykul,538513,1,12467.html

Udostępnij

Piłka ręczna: Dziś Polacy zagrają o medal

Sport hiszpania micheal biegler mistrzostwa świata w piłce ręcznej piłka ręczna polska sławomir szmal

Już dziś Polacy zagrają ostatni mecz na Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej w Katarze. Rywalem biało-czerwonych w walce o trzecie miejsce będą wciąż jeszcze aktualni mistrzowie świata – Hiszpanie. – Teraz pragnę tylko medalu dla naszej drużyny – zapowiedział Michael Biegler, selekcjoner Polaków.

Transmisja meczu od 14.00 w TVP2 i sport.tvp.pl. W finale (rozegranym o 17.15) zmierzą się Francuzi i reprezentacja Kataru.

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18677280/ostatnia-misja-polakow-pokonac-mistrzow-swiata

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18677280/ostatnia-misja-polakow-pokonac-mistrzow-swiata