Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Serena Williams triumfuje w Melbourne

Sport

W dwóch setach zakończył się finał tenisowego Australian Open. Amerykanka Serena Williams pokonała Rosjankę Marię Szarapową 6:3, 7:6 (7-5). Dla młodszej z sióstr Williams to już szósta w karierze wygrana w australijskim turnieju.

Przed meczem statystyki wskazywały na Serenę Williams – w 19 meczach z Szarapową Rosjanka wygrała tylko dwa, a ostatnio w 2004 roku. W sobotnim meczu Williams już w pierwszym gemie przełamała serwis rywalki, co poskutkowało jej przewagą, która ułatwiła jej zadanie. W drugim secie obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe i musiało dojść do tie-breaka, w którym lepsza okazała się Amerykanka.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/tenis/1,103960,17339614,Australian_Open__Sereny_Williams_najlepsza_po_raz.html#MT

Udostępnij

Piłkarze ręczni przegrali z Katarem, w niedziele walka o brąz

Sport Katar mistrzostwa świata w piłce ręcznej piłka ręczna polska półfinał

Polska przegrała z reprezentacją Kataru, nazywaną złośliwie przez dziennikarzy „Resztą Świata”. W barwach arabskiego państwa grają m.in. Danijel Šarić (dawniej Bośnia i Hercegowina, a wcześniej Serbia) czy Rafael Capote (dawniej Kuba). Polacy dobrze zaczęli mecz z gospodarzem turnieju, jednak na przerwę schodzili już przegrywając 16:13.

W drugiej części meczu podopiecznie Michaela Bieglera próbowali gonić wynik, jednak zawodnicy reprezentujący Katar utrzymywali bezpieczną przewagę bramkową. Ostatecznie Polacy ulegli 31:29. Po spotkaniu Polacy ironicznie bili brawo sędziom, z których decyzjami wielokrotnie sie nie zgadzali. W niedzielnym meczu o trzecie miejsce Polacy powalczą z Hiszpanią, która uległa Francji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/pilka-reczna/mistrzostwa-swiata-pilkarzy-recznych/polska-katar-bolesna-porazka-final-nie-dla-bialo-czerwonych/3lg21

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/pilka-reczna/mistrzostwa-swiata-pilkarzy-recznych/polska-katar-bolesna-porazka-final-nie-dla-bialo-czerwonych/3lg21