Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Anonimowe transakcje kartą nie zapewniają poufności

Nauka i Technologie

Anonimizacja danych, związanych z transakcjami wykonanymi przy pomocy kart kredytowych nie zapewnia bezpieczeństwa. Udowodnił to Yves-Alexandre de Montjoye z Massachusetts Institute of Technology, który wraz ze swoim zespołem przez kilka miesięcy analizował anonimowe dane, dotyczące kart 1,1 mln osób z nieujawnionego kraju.

Dane nie zawierały ani nazwisk właścicieli, ani informacji o kontach bankowych, jednak badacze byli w stanie odkryć tożsamość 90 proc. użytkowników kart. Było to możliwe dzięki analizie danych z serwisów społecznościowych, w których użytkownicy chwalili się zakupami lub pobytem w określonych miejscach.

Nie jest to jedyny przykład, dowodzący, że anonimowość online jest złudna. Podobne rezultaty osiągnęli badacze z University of Birmigham, którzy analizowali dane GPS, zebrane od użytkowników z New Hampshire i taksówek z San Francisco. Na ich podstawie byli w stanie określić tożsamość niemal 100 proc. posiadaczy smartfonów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/dane-osobowe-karta-platnicza-anonimowosc,21822

Udostępnij

Pora wstawania ma znaczenie dla wyników sportowych

Nauka i Technologie Aktywność fizyczna czas Doba Praca zmianowa Preferencje Rytm dobowy Sen Sport wyniki Zegar Zegar biologiczny

W ciągu doby zdolność do wysiłku może zmieniać się aż o 26 proc. – dowiedli naukowcy z University of Birmingham. Ich badania, związane z nawykami dotyczącymi snu wykazały, że możliwości fizyczne zmieniają się w czasie doby, a ich rozkład zależy od nawyków, dotyczących snu.

Badanie, przeprowadzone wśród zawodniczek hokeja na trawie wykazało początkowo, że najlepsze wyniki sportowe są uzyskiwane późnym popołudniem, jednak bardziej szczegółowe podejście do zagadnienia zweryfikowało tę obserwację. Pora najlepszej wydolności była związana z preferencjami dotyczącymi snu – osoby wstające najwcześniej szczyt fizycznych możliwości osiągały około południa, natomiast ci, którzy wstawali najpóźniej, najlepiej wypadali w godzinach wieczornych.

Zdaniem autorów badania oznacza to, że pora rozgrywania zawodów sportowych może wpływać na to, kto je wygra. W czasie rozgrywanych w Europie meczów piłki nożnej może to odpowiadać za większe szanse graczy z Hiszpanii, którzy wstając późno swój szczyt możliwości osiągają około 20, czyli w porze meczu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/energia-i-ekologia/artykul/kto-pozno-wstaje-wygrywa-wieczorem,171,0,1702827.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/energia-i-ekologia/artykul/kto-pozno-wstaje-wygrywa-wieczorem,171,0,1702827.html