Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Sekretarz stanu John Kerry pojedzie na Ukrainę

Polityka

5 lutego i spotka się m.in. z prezydentem Petrem Poroszenką i premierem Arsenijem Jaceniukiem. W ten sposób chce zapewnić Kijów o poparciu USA w sytuacji zaostrzenia konfliktu na Ukrainie. John Kerry z Kijowa pojedzie też do Monachium, gdzie spotka się ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-john-kerry-jedzie-na-ukraine,nId,1599842

Udostępnij

Rosja będzie chronić „rejony strategiczne”

Polityka konflikt Minister Obrony Federacji Rosyjskiej rosja Siergiej Szojgu ukraina wojsko

Rosja ma zamiar wzmocnić obronę rejonów strategicznych na terytorium całego kraju, poinformował minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu . Zwiększenie liczby żołnierzy i sił zbrojnych, oznajmił, to odpowiedź na sytuację militarno-wojskową, która rozwinęła się wokół Rosji. Minister podkreślił, że dla prezydenta Władimira Putina ważne jest, by zapobiec uzyskaniu przez inne kraje przewagi militarnej nad Federacją Rosyjską.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yIwjq93kPlg&x-yt-ts=1422579428&x-yt-cl=85114404

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://fakty.interia.pl/raport-srodek-wschod/aktualnosci/news-szojgu-rosja-wzmacnia-obrone-strategicznych-rejonow,nId,1599373

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://fakty.interia.pl/raport-srodek-wschod/aktualnosci/news-szojgu-rosja-wzmacnia-obrone-strategicznych-rejonow,nId,1599373