Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Piłkarze ręczni przegrali z Katarem, w niedziele walka o brąz

Sport

Polska przegrała z reprezentacją Kataru, nazywaną złośliwie przez dziennikarzy „Resztą Świata”. W barwach arabskiego państwa grają m.in. Danijel Šarić (dawniej Bośnia i Hercegowina, a wcześniej Serbia) czy Rafael Capote (dawniej Kuba). Polacy dobrze zaczęli mecz z gospodarzem turnieju, jednak na przerwę schodzili już przegrywając 16:13.

W drugiej części meczu podopiecznie Michaela Bieglera próbowali gonić wynik, jednak zawodnicy reprezentujący Katar utrzymywali bezpieczną przewagę bramkową. Ostatecznie Polacy ulegli 31:29. Po spotkaniu Polacy ironicznie bili brawo sędziom, z których decyzjami wielokrotnie sie nie zgadzali. W niedzielnym meczu o trzecie miejsce Polacy powalczą z Hiszpanią, która uległa Francji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/pilka-reczna/mistrzostwa-swiata-pilkarzy-recznych/polska-katar-bolesna-porazka-final-nie-dla-bialo-czerwonych/3lg21

Udostępnij

Djokovic z Murrayem w finale Australian Open

Sport Andy Murray australian open Novak Djokovic Stan Wawrinka

Serb Novak Djokovic zrewanżował się Szwajcarowi Stanislasowi Wawrince za porażkę w ubiegłorocznym turnieju Australian Open. Tym razem obaj spotkali się w półfinale i po długim, trzyipółgodzinnym meczu lepszy okazał się Serb, wygrywając 7:6 (7-1), 3:6, 6:4, 4:6, 6:0.

Na Novaka Djokovicia w finale czeka już Szkot Andy Murray. Będzie to trzeci finał wielkiej imprezy, w którym zagrają przeciwko sobie.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/tenis/1,103960,17334210,Australian_Open__Murray_i_Djokovic_w_finale.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/tenis/1,103960,17334210,Australian_Open__Murray_i_Djokovic_w_finale.html