Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Czwórka Polaków z minimami na HME

Sport

Adam Kszczot wygrał bieg na 800 metrów podczas zawodów w Duesseldorfie i został liderem światowych tabel. Zwycięstwo w Niemczech zapisał na swoim koncie Robert Sobera w skoku o tyczce. Obaj zawodnicy dzięki swoim wynikom spełnili minima Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Halowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w marcu w Pradze.

Odpowiednie wyniki udało się osiągnąć także dwójce innych zawodników. Tuż za Kszczotem bieg na 800 metrów ukończył Marcin Lewandowski, a na tym samym dystansie wśród kobiet minimum wypełniła Joanna Jóźwik.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18646962/duesseldorf-zwyciestwa-kszczota-i-sobery

Udostępnij

Puchar Afryki: o awansie zdecyduje losowanie

Sport gwinea Henryk Kasperczak losowanie Mali Puchar Narodów Afryki Wybrzeże Kości Słoniowej

Organizatorzy Pucharu Narodów Afryki musieli odkurzyć dawno niestosowany przepis dotyczący awansu z grupy do fazy pucharowej. W grupie D pięć z sześciu spotkań zakończyło się wynikiem 1:1. Jedynym rozstrzygniętym meczem było starcie Wybrzeża Kości Słoniowej z Kamerunem, zakończone wynikiem 1:0. Dzięki temu WKS było jedynym zespołem pewnym awansu.

Ponieważ Mali (prowadzone przez Henryka Kasperczaka) i Gwinea miały identyczną liczbę punktów i bilans bramkowy o awansie musi zdecydować losowanie. Zespół, który będzie miał więcej szczęścia zagra w ćwierćfinale z Ghaną.

Poprzednim razem taka sytuacja zdarzyła się w 1988 roku – wówczas szczęście w losowaniu miała Algieria, a zabrakło go graczom Wybrzeża Kości Słoniowej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/polacy-za-granica/puchar-narodow-afryki-remis-mali-z-gwinea-bedzie-losowanie/ykd9k

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/polacy-za-granica/puchar-narodow-afryki-remis-mali-z-gwinea-bedzie-losowanie/ykd9k