Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja opuściła Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy

Europa

Jednocześnie wstrzymała z nim jakiekolwiek kontakty do końca tego roku. Jest to odpowiedź Rosji na wcześniejszą rezolucję przyjętą przez Zgromadzenie, która pozbawiła ją prawa głosu i udziału w organach kierowniczych tej organizacji. Na koniec roku Rosja ma rozpatrzyć możliwość całkowitego wyjścia z Rady Europy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,17327235,Rosja_opuszcza_Zgromadzenie_Parlamentarne_RE___Wstrzymujemy.html

Udostępnij

Około 1100 ukraińskich dzieci żyje w podziemnych schronach

Europa donieck dzieci schrony ukraina UNICEF

UNICEF alarmuje: około 1100 ukraińskich dzieci w Doniecku żyje w podziemnych schronach. Dzieci nie chodzą do szkoły, nie wychodzą na zewnątrz, żyją w bardzo złych warunkach sanitarnych. Do pracowników UNICEF dotarły też – niepotwierdzone oficjalnie – informacje o tym, że nieletni Ukraińcy są rekrutowani do walki.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1364011,Konflikt-na-Ukrainie-Tysiac-dzieci-w-podziemnych-schronach

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1364011,Konflikt-na-Ukrainie-Tysiac-dzieci-w-podziemnych-schronach