Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Około 1100 ukraińskich dzieci żyje w podziemnych schronach

Europa

UNICEF alarmuje: około 1100 ukraińskich dzieci w Doniecku żyje w podziemnych schronach. Dzieci nie chodzą do szkoły, nie wychodzą na zewnątrz, żyją w bardzo złych warunkach sanitarnych. Do pracowników UNICEF dotarły też – niepotwierdzone oficjalnie – informacje o tym, że nieletni Ukraińcy są rekrutowani do walki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1364011,Konflikt-na-Ukrainie-Tysiac-dzieci-w-podziemnych-schronach

Udostępnij

Raport Rady Europy: tysiące zabitych na Ukrainie

Europa donieck dzieci przesiedleńcy Rada Europy raport ukraina wojna na Ukrainie zabici

Liczba przesiedleńców na Ukrainie wynosi 659 tys., zginęło już 5 tys. osób, dwa miliony pozostaje w strefie walk, a tylko w samym Doniecku 1000 dzieci mieszka w schronach. Mówią o tym statystyki przedstawione podczas plenarnej debaty Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1363725,Raport-Rady-Europy-na-Ukrainie-juz-tysiace-zabitych-i-setki-tysiecy-uchodzcow

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1363725,Raport-Rady-Europy-na-Ukrainie-juz-tysiace-zabitych-i-setki-tysiecy-uchodzcow