Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Referendum w Jastrzębskiej Spółce Węglowej: strajk

Gospodarka

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej w dwudniowym referendum poparli większością 90 proc. głosów projekt rozpoczęcia akcji protestacyjno-strajkowej. O przebiegu protestu związkowcy poinformują w najbliższych godzinach. W referendum wzięło udział ok. 70 proc. pracowników spółki.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,17321397,Gornicy_spelniaja_swoje_grozby__Bedzie_strajk_w_Jastrzebskiej.html

Udostępnij

Będziemy eksportować produkty mleczne na wschód

Gospodarka Azerbejdżan eksport handel kazachstan litwa polskie produkty produkty mleczne produkty spożywcze

Jak poinformował „Puls Biznesu”, od przyszłego roku dwie kampanie promujące nasze produkty mleczne będą zachęcały mieszkańców Litwy, Azerbejdżanu i Kazachstanu do wyboru właśnie polskich wyrobów. Będzie to kontynuacja kampanii „Mam kota na punkcie mleka”. Zanim Rosja wprowadziła embargo na polskie towary, sprzedawaliśmy tam 20 proc. serów, najważniejszego produktu eksportowego polskiej branży mlecznej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1362451,Sery-i-mleko-rusza-na-Kazachstan-Eksport-rosnie

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1362451,Sery-i-mleko-rusza-na-Kazachstan-Eksport-rosnie