Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ludzie mogli używać narzędzi wcześniej, niż sądzono

Nauka i Technologie

Najstarsze odnalezione, kamienne narzędzia mają około 2,6 mln lat, jednak analiza ewolucji ludzkiej dłoni wskazuje, że zaczęła ona przystosowywać się do używania narzędzi nawet 500 tys. lat wcześniej.

Zespół naukowców, kierowany przez Matthewa M. Skinnera z University of Kent w Wielkiej Brytanii poddał analizie beleczki kostne, występujące w kościach dłoni naszych odległych przodków. W przypadku australopiteków liczba i struktura tych beleczek wskazują, że gatunek ten wciąż mógł poruszać się w koronach drzew, ale układ beleczek jest inny, niż np. u małp i przypomina układ charakterystyczny dla późniejszych gatunków, które używały narzędzi, jak neandertalczyk i Homo Sapiens.

Odkrycie to kwestionuje dotychczasowy pogląd, że pierwszym twórcą i użytkownikiem narzędzi był Homo habilis, żyjący 2,5 – 1 mln lat temu. Komentując uzyskane wyniki Matthew M. Skinner stwierdza: „Duża liczba istot człowiekowatych, których dotychczas nie kojarzono z narzędziami, była (…) pod względem budowy kości co najmniej gotowa do precyzyjnego chwytania.”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.money.pl/artykul/dlon-stworzona-do-narzedzia-ewoluowala,34,0,1698338.html

Udostępnij

Google Now zaczęło rozmawiać z użytkownikami po polsku

Nauka i Technologie Asystent głosowy Chrome Cortana Google Google Now intercity Język polski Komendy głosowe pkp pkp intercity polska Siri Urządzenia mobilne wyszukiwarka

Google Now to asystent głosowy, połączony z ekosystemem usług Google’a (konkurencyjne, podobne usługi to Cortana Microsoftu i Siri Apple’a). Do niedawna usługa rozumiała wprawdzie polskie polecenia, ale udzielane odpowiedzi miały postać tekstową. Dzięki najnowszej aktualizacji Google Now przemawia do użytkowników po polsku.

Z usługi można skorzystać zarówno w wersji mobilnej, jak i desktopowej, dostępnej jako funkcja przeglądarki Chrome. Asystent odpowiada m.in. na pytania o pogodę, kursy walut, dane encyklopedyczne czy biograficzne. Od dwóch dni usługa została również wzbogacona o rozkład połączeń pociągów PKP Intercity.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dobreprogramy.pl/Asystent-Google-Now-od-dzis-odpowiada-nam-w-jezyku-polskim,News,60518.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dobreprogramy.pl/Asystent-Google-Now-od-dzis-odpowiada-nam-w-jezyku-polskim,News,60518.html