Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ukraińcy skutecznie bronią się przed separatystami

Europa

Prezydent Petro Poroszenko ostrzegł prorosyjskich żołnierzy przed łamaniem porozumienia o zawieszeniu broni. Zapewnił podczas czwartkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, że jego żołnierze skutecznie bronią swoich pozycji, a wróg „dostanie po zębach”, jeśli nadal będzie krzywdzić ludność cywilną Ukrainy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,17297803,Poroszenko__Utrzymujemy_pozycje__przeciwnik_dostanie.html

Udostępnij

Ostrzelany przystanek w Doniecku, są ofiary

Europa atak Doniec ofiary ostrzał ukraina

Przystanek trolejbusowy w dzielnicy Doniecka Leninskaja został ostrzelany przez nieznanych sprawców. W wyniku ostrzału zapalił się trolejbus i samochód osobowy. Doniesienia o ilości ofiar mówią o od 6 do 13 zabitych. Atak nastąpił w czasie porannego szczytu komunikacyjnego, w – jak podkreślają obserwatorzy – dzielnicy, w której nie ma walk.

/p>

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Pocisk-uderzyl-w-przystanek-w-Doniecku-13-osob-nie-zyje,wid,17197175,wiadomosc.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Pocisk-uderzyl-w-przystanek-w-Doniecku-13-osob-nie-zyje,wid,17197175,wiadomosc.html