Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

USA: Republikanie łamią protokół dyplomatyczny

Polityka

Lider Republikanów w Izbie Reprezentantów John Boehner poinformował wczoraj, że premier Izraela Benjamin Netanjahu wystąpi przez połączonym izbami Kongresu USA. Biały Dom oznajmił, że wcześniej nie wiedział o wizycie premiera Netanjahu, tymczasem każda wizyta głowy obcego państwa w USA musi być wcześniej uzgodniona z prezydentem.
Zaproszenie premiera Izraela przez Kongres, w którym większość mają Republikanie komentatorzy traktują jako rozgrywkę z demokratycznym prezydentem Barackiem Obamą przed negocjacjami z Iranem w sprawie programu nuklearnego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,20201,zaproszenie-netanjahu-zlamaniem-protokolu.html

Udostępnij

Bujak: Polacy powinni walczyć na Ukrainie

Polityka Komitet Solidarności z Ukrainą konflikt solidarność ukraina walki Zbigniew Bujak

Polska powinna wysłać żołnierzy na Ukrainę, powiedział w „Kontrwywiadzie RMF FM” działacz i jeden z współtwórców „Solidarności” Zbigniew Bujak. Zdaniem Bujaka taki gest jednoznacznie potwierdziłby nasze wsparcie dla sąsiadów w walce z Rosją. Jako współzałożyciel Komitetu Solidarności z Ukrainą zaapelował, by nie pozostawiać Ukraińców bez pomocy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bujak-byloby-fantastycznie-gdyby-polscy-zolnierze-walczyli-w-donbasie/nzj6n

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bujak-byloby-fantastycznie-gdyby-polscy-zolnierze-walczyli-w-donbasie/nzj6n