Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

W 2014 roku wzrosły zatrudnienie i wynagrodzenie

Gospodarka

W grudniu ubiegłego roku miesięczne wynagrodzenie wzrosło o 9,4  proc. i wyniosło 4379,26zł, a to daje wzrost o 3,7 proc. w skali roku. GUS podał również, że zatrudnienie miesięczne w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w grudniu o 1,1 proc. W wyliczaniu średniego wynagrodzenia Główny Urząd Statystyczny nie uwzględnia płac w małych firmach, a tam są one najniższe.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-zatrudnienie-i-wynagrodzenia-poszly-w-gore,nId,1593250

Udostępnij

MFW: gospodarka zwolni w najbliższych latach

Gospodarka międzynarodowy fundusz walutowy rozwój gospodarki

W ciągu najbliższych dwóch lat czeka nas wolniejszy niż zakładano rozwój światowej gospodarki. Według skorygowanego raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego tegoroczna prognoza to 3,5 proc., a przyszłoroczna 3,7 proc. Przyczyn takiej sytuacji specjaliści upatrują w problemach finansowych większości najbogatszych państw świata i słabszych inwestycjach.

>

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.propertynews.pl/finanse/gorsze-perspektywy-dla-swiatowej-gospodarki,32605.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.propertynews.pl/finanse/gorsze-perspektywy-dla-swiatowej-gospodarki,32605.html