Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Piłka ręczna: Polacy jedną bramką pokonali Rosję

Sport

Mecz rozpoczął się źle dla Polaków – w jednej z pierwszych akcji kontuzji doznał Krzysztof Lijewski. Po kilku minutach na tablicy widniał remis 6:6, ale mimo to na przerwę Polacy zeszli przegrywając 13:12. W drugiej odsłonie podopieczni Micheala Bieglera przez większość czasu pozwalali Rosji utrzymać prowadzenie – na 11 minut przed końcem nawet trzema bramkami (24:21). Wówczas w polskiej bramce Piotra Wyszomirskiego zastąpił Sławomir Szmal, który do końca meczu dał się pokonać tylko raz. Jego koledzy dobrze spisali się w ataku i po kolejnym horrorze w końcówce Polska wygrała 26:25.

W kolejnym meczu podczas MŚ w Katarze Polska zmierzy się z Arabią Saudyjską. Mecz rozpocznie się o 17.00 w czwartek.