Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Związkowcy PGE przygotowują się do strajku

Gospodarka

Związkowcy sprzeciwiają się restrukturyzacji i Programowi Dobrowolnych Odejść. Jeśli związkowcy nie porozumieją się z zarządem PGE, to rozpocznie się strajk. Wczoraj Komitet Koordynująco-Protestacyjny zdecydował o rozpoczęciu sporów zbiorowych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/po-lekarza-i-gornikow-czas-na-enegetykow-w-pge-szykuja-sie-do-strajku_a19870

Udostępnij

Nowe przepisy antymonopolowe

Gospodarka nowe przepisy przepisy antymonopolowe uokik

Nowe przepisy antymonopolowe mają skuteczniej chronić konsumentów i walczyć z praktykami ograniczającymi konkurencję. Nowością jest między innymi osobista odpowiedzialność menedżerów za stosowanie niedozwolonych praktyk. Oprócz tego UOKiK zyskał możliwość wskazywania przedsiębiorcom działań, które mają zostać podjęte w celu usunięcia skutków naruszenia lub nakazywania przerwania danej praktyki.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/wazne-zmiany-w-przepisach-szykuja-sie-wysokie-kary-dla-prezesow-firm_a19857

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/wazne-zmiany-w-przepisach-szykuja-sie-wysokie-kary-dla-prezesow-firm_a19857