Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Translator Google tłumaczy na żywo napisy i mowę

Nauka i Technologie

Funkcję tłumaczenia w czasie rzeczywistym napisów rejestrowanych przez kamerę smartfona oferuje nowa wersja Translatora Google. Jest to możliwe dzięki funkcji World Lens, dostępnej poprzednio jako osobna aplikacja. Translator umożliwia tłumaczenie napisów na jeden z 36 języków (nie ma wśród nich polskiego), a aplikacja nie wymaga stałego dostępu do Internetu.

Kolejną wartą uwagi funkcją jest ulepszone tłumaczenie w czasie rzeczywistym mowy, czyli Conversation Mode. Aplikacja nasłuchuje słów wypowiadanych w innym języku, a następnie tłumaczy je w formie tekstowej, widocznej na ekranie smartfona. Uzyskane w ten sposób tłumaczenie może zostać przeczytane przez syntezator mowy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tabletowo.pl/2015/01/15/aktualizacja-dla-google-translate-juz-dostepna-dodano-word-lens-i-usprawniono-conversation-mode/

Udostępnij

Marsjański lądownik Beagle 2 odnalazł się po 11 latach

Nauka i Technologie Beagle-2 Czerwona Planeta Eksploracja Kosmosu ESA europejska agencja kosmiczna kosmos lądownik mars Misja na Marsa Sonda kosmiczna

Misja Mars Express, zorganizowana przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) w 2003 roku, zakończyła się fiaskiem. Po ponad 11 latach udało się wyjaśnić, co wydarzyło się na powierzchni Czerwonej Planety. Pomogły w tym zdjęcia z kamery HiRISE, zamontowanej na pokładzie sondy Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), krążącej po orbicie Marsa.

Zdjęcia pokazują, że lądownik dotarł do powierzchni Marsa – zaobserwowano m.in. jego osłonę i spadochron. Problem pojawił się podczas otwierania paneli słonecznych, które nie rozłożyły się do końca. Ponieważ antena, konieczna do komunikacji, znajdowała się pod panelami, nie mogła się wysunąć, przez co nie udało się nawiązać kontaktu z Ziemią. Złożone panele słoneczne nie dostarczyły również energii dla pokładowej elektroniki.

Odkrycie skomentował Mark Sims z University of Leicester, który był menedżerem misji Beagle 2: „Od 2003 roku w każde Boże Narodzenie zastanawiałem się, co się stało z Beagle 2. Moje i innych Boże Narodzenie 2003 roku zostało zrujnowane, gdyż z rozczarowaniem stwierdziliśmy, że nie odbieramy sygnałów z powierzchni Marsa. Przestałem już wierzyć, że kiedykolwiek dowiem się, jaki los spotkał Beagle 2. Na zdjęciach z MRO widać, że byliśmy blisko realizacji naszych celów”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/Beagle-2-Mars-MRO-ESA-NASA,21733

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/Beagle-2-Mars-MRO-ESA-NASA,21733