Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ministrowie spraw zagranicznych pojadą do Londynu

Polityka

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych około 20 krajów koalicji walczącej z Państwem Islamskim (IS) zwołali na czwartek w Londynie sekretarz stanu USA John Kerry i minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Philip Hammond. – Nasi kluczowi partnerzy w tej koalicji, w tym nasi partnerzy arabscy, spotkają się w Londynie aby zadecydować co powinniśmy jeszcze zrobić aby pokonać IS – wyjaśnił cel spotkania minister Hammond. Jednym z głównych tematów spotkania ma być problem obywateli państw europejskich walczących po stronie IS.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-swiat-kontra-panstwo-islamskie/najnowsze-fakty/news-walcza-z-panstwem-islamskim-spotkanie-szefow-dyplomacji,nId,1591632#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Kim Dzong Un przyjął zaproszenie od Władimira Putina

Polityka II wojna światowa Kim Dzong Un korea północna obchody rosja wojna na Ukrainie władimir putin

Przywódca Korei Północnej przyjedzie do Rosji na obchody 70. rocznicy zwycięstwa w II Wojnie Światowej. Kim Dzong Un, odkąd rządzi państwem, nie odbył jeszcze żadnej podróży zagranicznej. Przywódcy zachodni jeszcze nie podjęli decyzji, czy jechać do Moskwy, ze względu na działania Rosji we wschodniej Ukrainie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18483215/kim-dzong-un-przyjedzie-do-moskwy-przyjal-zaproszenie-od-putina

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18483215/kim-dzong-un-przyjedzie-do-moskwy-przyjal-zaproszenie-od-putina