Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ministrowie spraw zagranicznych pojadą do Londynu

Polityka

Spotkanie ministrów spraw zagranicznych około 20 krajów koalicji walczącej z Państwem Islamskim (IS) zwołali na czwartek w Londynie sekretarz stanu USA John Kerry i minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Philip Hammond. – Nasi kluczowi partnerzy w tej koalicji, w tym nasi partnerzy arabscy, spotkają się w Londynie aby zadecydować co powinniśmy jeszcze zrobić aby pokonać IS – wyjaśnił cel spotkania minister Hammond. Jednym z głównych tematów spotkania ma być problem obywateli państw europejskich walczących po stronie IS.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-swiat-kontra-panstwo-islamskie/najnowsze-fakty/news-walcza-z-panstwem-islamskim-spotkanie-szefow-dyplomacji,nId,1591632#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Kim Dzong Un przyjął zaproszenie od Władimira Putina

Polityka II wojna światowa Kim Dzong Un korea północna obchody rosja wojna na Ukrainie władimir putin

Przywódca Korei Północnej przyjedzie do Rosji na obchody 70. rocznicy zwycięstwa w II Wojnie Światowej. Kim Dzong Un, odkąd rządzi państwem, nie odbył jeszcze żadnej podróży zagranicznej. Przywódcy zachodni jeszcze nie podjęli decyzji, czy jechać do Moskwy, ze względu na działania Rosji we wschodniej Ukrainie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18483215/kim-dzong-un-przyjedzie-do-moskwy-przyjal-zaproszenie-od-putina

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/18483215/kim-dzong-un-przyjedzie-do-moskwy-przyjal-zaproszenie-od-putina