Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Cena soi spada, zapowiadają się rekordowe zbiory

Finanse

Będzie to około 314,4 mln ton, to znaczy o 30,6 mln ton więcej niż rok temu. Takie dane płyną z raportu amerykańskiego departamentu rolnego. Te informacje już spowodowały, że notowania soi na giełdach spadają. Produkcja soi rośnie od około 10 lat.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/analitycy-zapowiadaja-rekordowe-zbiory-soi-na-swiecie,506883.html

Udostępnij

Moskwa rozważa ograniczenie przepływu kapitału

Finanse kapitał kryzys moskwa rosja sankcje wobec Rosji

W 2014 roku z Rosji odpłynęło dwukrotnie więcej kapitału niż w roku 2013. Jak wynika z ankiety, którą wśród ekonomistów przeprowadziła agencja Bloomberg, Moskwa obawia się, że ta tendencja się utrzyma, dlatego rozważa wprowadzenie ograniczenia przepływu kapitału. Odpływ kapitału  to zagrożenie dla osłabionej zachodnimi sankcjami rosyjskiej gospodarki. Jeśli sytuacja się nie poprawi, Rosję może czekać kryzys podobny do tego z 1998 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/847459,rekordowe-tempo-ucieczki-kapitalu-z-rosji-moskwa-moze-wprowadzic-ograniczenia.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/847459,rekordowe-tempo-ucieczki-kapitalu-z-rosji-moskwa-moze-wprowadzic-ograniczenia.html