Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Niemcy wygrali w Zakopanem

Sport

Reprezentacja Niemiec (Neumayer, Kraus, Freitag, Freund) okazała się najlepsza w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Drugie miejsce zajęli Austriacy (Hayboeck, Schlierenzauer, Diethart, Kraft) , a trzecie Słoweńcy (Tepes, Dezman, Damjan, Prevc).

Polacy w składzie Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli piąte miejsce. Bardzo dobrze spisał się lider polskiej ekipy, Kamil Stoch, który miał drugą łączną notę ze wszystkich zawodników występujących w konkursie. To dobry prognostyk przed konkursem indywidualnym, zaplanowanym na dziś. Transmisja od 13.15 w TVP 1.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18480894/ps-wygrana-niemcow-swietne-skoki-stocha

Udostępnij

Rafał Sonik wygrał Dakar

Sport rafał sonik rajd dakar rajdy samochodwe sporty samochodowe

Rafał Sonik okazał się najlepszy spośród jadących quadami w tegorocznym Rajdzie Dakar. Polak wygrał klasyfikację generalną z dużą przewagą nad konkurentami. Już w poprzednich latach Sonik zajmował miejsca na podium, teraz po raz pierwszy może cieszyć się ze zwycięstwa.

Przez długi czas głównym rywalem Sonika w walce o zwycięstwo był Ignacio Casale, jednak Chilijczyk musiał się wycofał w powodu awarii. Nad innymi rywalami Polak miał prawie 3 godziny przewagi; by wygrać musiał w praktyce tylko dotrzeć do mety. Nie obyło się bez problemów – na 10 etapie Sonik wpadł w dziurę i poranił nogi, ale dał radę kontynuować rajd. Zmagał się także z awariami quada, jednak to wszystko nie przeszkodziło mu w końcowym triumfie.

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,historyczny-sukces-rafala-sonika-polak-wygral-rajd-dakar-,artykul,534139,1,715.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,historyczny-sukces-rafala-sonika-polak-wygral-rajd-dakar-,artykul,534139,1,715.html