Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Niemcy wygrali w Zakopanem

Sport

Reprezentacja Niemiec (Neumayer, Kraus, Freitag, Freund) okazała się najlepsza w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Drugie miejsce zajęli Austriacy (Hayboeck, Schlierenzauer, Diethart, Kraft) , a trzecie Słoweńcy (Tepes, Dezman, Damjan, Prevc).

Polacy w składzie Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli piąte miejsce. Bardzo dobrze spisał się lider polskiej ekipy, Kamil Stoch, który miał drugą łączną notę ze wszystkich zawodników występujących w konkursie. To dobry prognostyk przed konkursem indywidualnym, zaplanowanym na dziś. Transmisja od 13.15 w TVP 1.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18480894/ps-wygrana-niemcow-swietne-skoki-stocha

Udostępnij

Rafał Sonik wygrał Dakar

Sport rafał sonik rajd dakar rajdy samochodwe sporty samochodowe

Rafał Sonik okazał się najlepszy spośród jadących quadami w tegorocznym Rajdzie Dakar. Polak wygrał klasyfikację generalną z dużą przewagą nad konkurentami. Już w poprzednich latach Sonik zajmował miejsca na podium, teraz po raz pierwszy może cieszyć się ze zwycięstwa.

Przez długi czas głównym rywalem Sonika w walce o zwycięstwo był Ignacio Casale, jednak Chilijczyk musiał się wycofał w powodu awarii. Nad innymi rywalami Polak miał prawie 3 godziny przewagi; by wygrać musiał w praktyce tylko dotrzeć do mety. Nie obyło się bez problemów – na 10 etapie Sonik wpadł w dziurę i poranił nogi, ale dał radę kontynuować rajd. Zmagał się także z awariami quada, jednak to wszystko nie przeszkodziło mu w końcowym triumfie.

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,historyczny-sukces-rafala-sonika-polak-wygral-rajd-dakar-,artykul,534139,1,715.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,historyczny-sukces-rafala-sonika-polak-wygral-rajd-dakar-,artykul,534139,1,715.html