Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Moskwa rozważa ograniczenie przepływu kapitału

Finanse

W 2014 roku z Rosji odpłynęło dwukrotnie więcej kapitału niż w roku 2013. Jak wynika z ankiety, którą wśród ekonomistów przeprowadziła agencja Bloomberg, Moskwa obawia się, że ta tendencja się utrzyma, dlatego rozważa wprowadzenie ograniczenia przepływu kapitału. Odpływ kapitału  to zagrożenie dla osłabionej zachodnimi sankcjami rosyjskiej gospodarki. Jeśli sytuacja się nie poprawi, Rosję może czekać kryzys podobny do tego z 1998 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/847459,rekordowe-tempo-ucieczki-kapitalu-z-rosji-moskwa-moze-wprowadzic-ograniczenia.html

Udostępnij

Sejm znowelizował przepisy o próbach oszustwa fiskusa

Finanse dochody fiskus nieujawnione źródło dochodów nowelizacja podatek przepisy Sejm senat

Większość posłów przyjęła zmiany w ustawie mimo kontrowersyjnego podatku od dochodów z nieujawnionego źródła. Będzie on wynosił 75 procent od 1 stycznia 2016 roku, kiedy przepisy mają zacząć obowiązywać. Ustawa trafiła teraz do Senatu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1034079,title,Sejm-pozostawil-75-proc-stawke-podatku-od-ukrywanych-dochodow,wid,17182876,wiadomosc.html?ticaid=1142c8&_ticrsn=3

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1034079,title,Sejm-pozostawil-75-proc-stawke-podatku-od-ukrywanych-dochodow,wid,17182876,wiadomosc.html?ticaid=1142c8&_ticrsn=3