Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rafał Sonik wygrał Dakar

Sport

Rafał Sonik okazał się najlepszy spośród jadących quadami w tegorocznym Rajdzie Dakar. Polak wygrał klasyfikację generalną z dużą przewagą nad konkurentami. Już w poprzednich latach Sonik zajmował miejsca na podium, teraz po raz pierwszy może cieszyć się ze zwycięstwa.

Przez długi czas głównym rywalem Sonika w walce o zwycięstwo był Ignacio Casale, jednak Chilijczyk musiał się wycofał w powodu awarii. Nad innymi rywalami Polak miał prawie 3 godziny przewagi; by wygrać musiał w praktyce tylko dotrzeć do mety. Nie obyło się bez problemów – na 10 etapie Sonik wpadł w dziurę i poranił nogi, ale dał radę kontynuować rajd. Zmagał się także z awariami quada, jednak to wszystko nie przeszkodziło mu w końcowym triumfie.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,historyczny-sukces-rafala-sonika-polak-wygral-rajd-dakar-,artykul,534139,1,715.html

Udostępnij

O'Sullivan samodzielnym rekordzistą

Sport break marco fu masters ronnie o'sullivan snooker

Kilka dni temu informowaliśmy, że Ronnie O’Sullivan wyrównał rekord Stephena Hendry’ego w liczbie breaków powyżej 100 punktów. „The Rocket” potrzebował tylko jednego frejma w meczu z Marco Fu by zaliczyć 776 breaka powyżej 100 punktów i zostać samodzielnym liderem klasyfikacji wszech czasów.

39-letni Anglik bez problemów pokonał Marco Fu 6:1 i awansował do półfinału turnieju Masters.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/snooker/the-masters-o-sullivan-i-robertson-w-polfinale-the-rocket-pobil-rekord-hendry-ego/gl12w

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/snooker/the-masters-o-sullivan-i-robertson-w-polfinale-the-rocket-pobil-rekord-hendry-ego/gl12w