Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polska płaci za rosyjskie embargo

Polska

Jak podało radio RMF FM, według danych Ministerstwa Gospodarki rosyjskie embargo kosztowało Polskę minimum 550 mln dolarów. Szacunkowe dane opracowano dzięki porównaniu statystyk eksportowych do tych z roku 2013. Kwota 550 mln dolarów to wyłącznie wartość towarów, które nie zostały wyeksportowane. Do tego należy doliczyć koszta przechowywania towarów oraz straty poniesione przez przewoźników. W ubiegłym roku, w okresie od stycznia do listopada, eksport krajowych towarów do Rosji spadł o 11,9 proc. Jak pisaliśmy, z danych przedstawionych niedawno przez Rosjan wynika, że obostrzenia w handlu między Polską a Rosją kosztowały nas około miliarda dolarów.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/polska-stracila-na-rosyjskim-embargu-co-najmniej-550-mln-usd_a19815

Udostępnij

PSL może stracić prawo do subwencji

Polska kongres nowej prawicy partie polityczne PKW polskie stronnictwo ludowe skarga sprawozdania finansowe subwencje uchybienia

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdania PSL i Kongresu Nowej Prawicy za 2013 rok. Taki komunikat wydała PKW w środę. Sprawozdania 26 partii były prawidłowe. Wśród nich znalazły się m.in. PiS, Zieloni 2004, Polska Jest Najważniejsza i Samoobrona. Komisja wskazała uchybienia 37 partiom, a odrzuciła sprawozdania 11 partii politycznych. Uchybienia zawierają sprawozdania o źródłach pozyskania środków finansowych takich partii jak PO, SLD, Twój Ruch i Solidarna Polska. Sprawozdania PSL i KNP zostały natomiast całkowicie odrzucone, a to oznacza, że tracą one prawo do otrzymywania subwencji na trzy lata. Ludowcy pominęli w swoim sprawozdaniu 17 498zł. Partia już złożyła skargę do Sądu Najwyższego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,17254051,PKW__sprawozdania_PO__PiS__TR__SLD___przyjete__PSL.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,17254051,PKW__sprawozdania_PO__PiS__TR__SLD___przyjete__PSL.html