Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska płaci za rosyjskie embargo

Polska

Jak podało radio RMF FM, według danych Ministerstwa Gospodarki rosyjskie embargo kosztowało Polskę minimum 550 mln dolarów. Szacunkowe dane opracowano dzięki porównaniu statystyk eksportowych do tych z roku 2013. Kwota 550 mln dolarów to wyłącznie wartość towarów, które nie zostały wyeksportowane. Do tego należy doliczyć koszta przechowywania towarów oraz straty poniesione przez przewoźników. W ubiegłym roku, w okresie od stycznia do listopada, eksport krajowych towarów do Rosji spadł o 11,9 proc. Jak pisaliśmy, z danych przedstawionych niedawno przez Rosjan wynika, że obostrzenia w handlu między Polską a Rosją kosztowały nas około miliarda dolarów.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/polska-stracila-na-rosyjskim-embargu-co-najmniej-550-mln-usd_a19815

Udostępnij

PSL może stracić prawo do subwencji

Polska kongres nowej prawicy partie polityczne PKW polskie stronnictwo ludowe skarga sprawozdania finansowe subwencje uchybienia

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdania PSL i Kongresu Nowej Prawicy za 2013 rok. Taki komunikat wydała PKW w środę. Sprawozdania 26 partii były prawidłowe. Wśród nich znalazły się m.in. PiS, Zieloni 2004, Polska Jest Najważniejsza i Samoobrona. Komisja wskazała uchybienia 37 partiom, a odrzuciła sprawozdania 11 partii politycznych. Uchybienia zawierają sprawozdania o źródłach pozyskania środków finansowych takich partii jak PO, SLD, Twój Ruch i Solidarna Polska. Sprawozdania PSL i KNP zostały natomiast całkowicie odrzucone, a to oznacza, że tracą one prawo do otrzymywania subwencji na trzy lata. Ludowcy pominęli w swoim sprawozdaniu 17 498zł. Partia już złożyła skargę do Sądu Najwyższego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,17254051,PKW__sprawozdania_PO__PiS__TR__SLD___przyjete__PSL.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,17254051,PKW__sprawozdania_PO__PiS__TR__SLD___przyjete__PSL.html